Влак стрела ще свързва Бургас със Сарафово

В този раздел се публикуват и коментират всички материали от официалните медии за българските железници като целта е всички жп любители и професионалисти да са в течение на информацията, която циркулира в медийното пространство за сектора. В този раздел може да публикувате и коментирате всякакви материали от официалните български медии за българските железници. Разделът няма за цел да популяризира определени медийни публикации, а да ги потвърди, отрече, коментира и пр. от гл.т. на професионалната фактология и обективност. При по-задълбочени дискусии, които се отклоняват от конкретните коментари по даден медиен материал, модераторския екип си запазва правото да премества дискусиите в съответните специализирани категории и раздели на форума.

Re: Влак стрела ще свързва Бургас със Сарафово

Мнениеот bdz46203 » Пет Сеп 02, 2016 8:17 am

Хайде стига си плюл по Бургас! Нито е по темата, а пък пишеш само лъжи и небивалици.
Ама Ванчо, нали ти е градски, не ги вижда тези неща и си трае. Заяжда се само с мен, сигурно защото пиша само истини, явно неудобни за някои.
bdz46203

Мнениеот bdz_55-089 » Пет Сеп 02, 2016 10:51 am

Когато си прав за много неща, винаги ще застана зад думите ти, защото лично съм се убедил в някои неща. Но и аз това, което го казвам за Бургас е истина, може да се провери и докаже. Разбира се, има и елемент на субективно отношение- все пак споделям впечатления. Но няма как Бургас да е 252 кв.км площ на второ място в страната след София, всички се чудят и недоумяват. За Русе се знае, че има огромна площ, заради обширните индустриални зони и че е почти колкото Варна по площ. Но за Бургас е много съмнително как така, след като е притиснат от всички страни от вода- море, езера и т.н. и с преобладаващо високо строителство. Явно става въпрос за огромни далавери с имоти и покупко-продажби на терени, които тепърва ще излизат наяве. Освен това, пак е лично, ама няма да забравя как бях предупреден, когато се придвижвах по трамбованото изоставено и буренясало трасе на жп линията в района на Винпрома на Поморие, един с кола ме пита какво съм търсел, защо съм обикалял, че това било полска зона и се охранявало. След като обясних, че не ме интересува нищо друго, освен трасето на жп линията, но вървя по черния път, успоредно на нея, защото по камъните е по-трудно и бавно, той ме "посъветва" да си вървя пак по камъните. Нямаше ни огради, ни табели, а и това няма как да бъде зона с ограничен достъп. На негово място бих отрязал чепка грозде, за да почерпя, но явно хората там са други- негостоприемни, овълчени и алчни. Много незаконни и фрапиращи неща се случват, вкл. и строителството на аквапарка на Поморие и далаверите в Несебър, за които цяла България знае и си трае, което е по-лошото. А иначе бях предупреден и когато реших да снимам с gsm случайно преминаващата дековилка в района на басейните с кал и луга, където достъпът е напълно свободен и да- има табела, забраняваща снимането, но чак след линиите- нормалната и дековилната, посока езерата, а не и преди нея. И не виждам нищо лошо или престъпно в това да се заснема каквото и да било там, но собственикът така бил наредил, макар че същият този собственик не е забранил да се устрои там капанче за бира-скара-цаца. А за прочутото влакче на солта само се пише, а реално не се движи и няма такова, ако искаш да пътуваш с него.
bdz_55-089

Мнениеот BDZ 07 » Сря Сеп 07, 2016 9:38 am

Е как ще пътуваш с него, след като се използва изцяло за нуждите на солницата и няма пътнически вагони?
Аватар
BDZ 07

Мнениеот ivajlo_nikolov » Сря Сеп 07, 2016 10:04 am

Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот BDZ 07 » Сря Сеп 07, 2016 10:12 am

ivajlo_nikolov написа:Има. Даже са два.: http://burgaslakes.org/tour/bg/vlakche-na-solta.html

Не знаех :roll:
Аватар
BDZ 07

Мнениеот bdz_55-089 » Сря Сеп 07, 2016 8:09 pm

Да де, и аз го видях този сайт, за това именно говорех, но въпросното влакче реално не се движи. Единствено, ако е с предварителна поръчка на група- евентуално. А иначе аз заснех едно от работническите им влакчета, по платформите бяха насядали работниците. А това би трябвало да се разреши за масово ползване и да се създаде регулярен график и да е достъпно за всички жители и гости на Бургас и калните бани.И също да се пусне отново влак между Бургас и изоставената мина Черно море, защото дотам стигат релсите. Едно Дезиро, ако няма такова, може и 55-ца, защото такива има много свободни или се ползват за абсурдни цели. Последният пример 55-ца начело на състав от 4 товарни вагончета тип платформа с някакъв чакъл, на 1 коловоз на гара Полски Тръмбеш. Иначе 55-ци видях на поне 4-5 места из различни точки на страната, вкл. и на гара Бургас и на гара Вл. Павлов.
bdz_55-089

Мнениеот ilian » Сря Сеп 07, 2016 11:57 pm

Стрела 55. Или "Arrow 55". Яко звучи! "Пусната" до изоставена мина.
"Arrow 55 dropped to an abandoned mine." - половин Англия ще плаща сакове с пари за тази атракция.

Виждам, че нищо не се е променило във форума през последните месеци.
ilian

Мнениеот bdz46203 » Чет Сеп 08, 2016 8:01 am

bdz_55-089 написа: може и 55-ца, защото такива има много свободни или се ползват за абсурдни цели. Последният пример 55-ца начело на състав от 4 товарни вагончета тип платформа с някакъв чакъл, на 1 коловоз на гара Полски Тръмбеш. Иначе 55-ци видях на поне 4-5 места из различни точки на страната, вкл. и на гара Бургас и на гара Вл. Павлов.

Кои са неабсурдните цели?
bdz46203

Мнениеот bdz_55-089 » Чет Сеп 08, 2016 7:11 pm

Да се използват пълните им възможности в магистрален режим за теглене на пътнически вагони по трасета с лек профил, каквито са повечето неелектрифицирани участъци по нашата жп мрежа, вкл. Бургас- Поморие.С много лека ръка Бургас се прости завинаги с част от и без това доста постната си история.
bdz_55-089

Мнениеот bdz46203 » Чет Сеп 08, 2016 7:20 pm

Хайде, хайде постна... Бургас има много повече история от любимото ти Руси.
bdz46203

Мнениеот bdz_55-089 » Чет Сеп 08, 2016 8:40 pm

Е, тук вече никак не позна! А уж се стараеш да си обективен. Бургас няма никаква история, също както САЩ нямат такава или поне не такава, каквато има метрополията Англия например. Историята е хубаво нещо, но са важни и перспективите и тук, понеже съм далеч по-обективен от теб, ще трябва да призная, че за Бургас се очертават много розови дни, докато Русе е поел бавно, но сигурно, по пътя надолу и това е необратим процес, особено от демографска гледна точка, а тя повлича всичко останало като верижна реакция.
bdz_55-089

Мнениеот plastikat » Чет Сеп 08, 2016 9:21 pm

Така е!На Русе товарна едно камъче не са бутнали, пък в Бургас основен ремонт плюс нови перони на Владимир Павлов..... Бургазлия да си в днешно време...
Аватар
plastikat

Мнениеот bdz_55-089 » Чет Сеп 08, 2016 10:19 pm

Нови перони, които рядко виждат влакове напоследък, а пътници- още по-малко. Там вече автобусите трайно изместиха влаковете, дано не е завинаги. А бургаската гара, колкото и да я модернизират и разкрасяват, винаги ще бледнее пред архитектурния колосален шедьовър на жп гара Русе, така както гара Вл. Павлов си остава просто прихлупен навес пред необароковия ала-румънски стил на Русе-разпред. с характерното озеленяване отпред.
bdz_55-089

Мнениеот BDZ 07 » Пет Сеп 09, 2016 9:22 am

Линия за Поморие в този й вариант повече не може да има. След ВинПрома следата на линията вече е изгубена.

Подобна линия би имала някакъв икономически смисъл само с напълно ново трасе.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот Florian » Пет Сеп 09, 2016 9:36 am

bdz_55-089 написа:Да се използват пълните им възможности в магистрален режим за теглене на пътнически вагони по трасета с лек профил, каквито са повечето неелектрифицирани участъци по нашата жп мрежа, вкл. Бургас- Поморие.С много лека ръка Бургас се прости завинаги с част от и без това доста постната си история.

Знаеш, че за да става това е необходимо 55-цата да бъде с: добър двигател, неизхабена и правилно центрована ХПК, перфектна турбина и читаво охлаждане. По този начин може и да се постигнат заводските й параметри за които говориш. Но мислиш ли, че в БДЖ имат такива локомотиви :)
Florian

Мнениеот railfan » Пет Сеп 09, 2016 1:11 pm

bdz_55-089 написа:Нови перони, които рядко виждат влакове напоследък, а пътници- още по-малко. Там вече автобусите трайно изместиха влаковете, дано не е завинаги. А бургаската гара, колкото и да я модернизират и разкрасяват, винаги ще бледнее пред архитектурния колосален шедьовър на жп гара Русе, така както гара Вл. Павлов си остава просто прихлупен навес пред необароковия ала-румънски стил на Русе-разпред. с характерното озеленяване отпред.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Намини към Бургас, за да се увериш лично как стоят работите с влаковете и пътниците, защото май не са ти откъм силната страна.
Цяло лято пътувах Стара Загора-Бургас и обратно, искам да те уверя, че 8626/27, 8611/12, 8613 бяха пълни винаги през целият летен сезон. Дано и през другите сезони пак се пълнят. Автобусите там обслужват ПВ-та, което никак не ги извежда на почит, но не се подигравай, защото в един момент да не се окаже, че пътничетата между ГОлямата гара и Русе са на гуми. Личното ми мнение е, че гарата в Бургас по никакъв начин не отстъпва архитектурно на Русенската гара, но наистина след ремонта придоби един по-европейски вид и като цяло мястото стана по-красиво и приятно.
railfan

Мнениеот bdz46203 » Пет Сеп 09, 2016 1:44 pm

railfan написа:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Намини към Бургас, за да се увериш лично как стоят работите с влаковете и пътниците, защото май не са ти откъм силната страна.
Цяло лято пътувах Стара Загора-Бургас и обратно, искам да те уверя, че 8626/27, 8611/12, 8613 бяха пълни винаги през целият летен сезон. Дано и през другите сезони пак се пълнят. Автобусите там обслужват ПВ-та, което никак не ги извежда на почит, но не се подигравай, защото в един момент да не се окаже, че пътничетата между ГОлямата гара и Русе са на гуми. Личното ми мнение е, че гарата в Бургас по никакъв начин не отстъпва архитектурно на Русенската гара, но наистина след ремонта придоби един по-европейски вид и като цяло мястото стана по-красиво и приятно.

Напълно подкрепям.
bdz46203

Мнениеот bdz_55-089 » Пет Сеп 09, 2016 1:45 pm

BDZ 07 написа:Линия за Поморие в този й вариант повече не може да има. След ВинПрома следата на линията вече е изгубена.

Подобна линия би имала някакъв икономически смисъл само с напълно ново трасе.

И какво й е загубеното- аз знам и помня откъде минава, предполагам не само аз. Още си личи тук-там, вкл. и направената нова улица върху трасето на бившата жп линия, което е абсолютно незаконна проява на кмета на Поморие, който по престъпления и далавери не отстъпва на другите черноморски кметове- всичките са бандюги от класа и са за затвор и разстрел! Аз продължавам да твърдя, че ако тази линия съществуваше на доскорошната си следа и се експлоатираше, тя би носила печалба, особено през лятото. В един проспериращ район няма как да не се случи. Винпрома можеше да си вози продукцията с влак, а не да донатоварва и без това натоварените пътища в района.
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Пет Сеп 09, 2016 1:49 pm

Florian написа:
bdz_55-089 написа:Да се използват пълните им възможности в магистрален режим за теглене на пътнически вагони по трасета с лек профил, каквито са повечето неелектрифицирани участъци по нашата жп мрежа, вкл. Бургас- Поморие.С много лека ръка Бургас се прости завинаги с част от и без това доста постната си история.

Знаеш, че за да става това е необходимо 55-цата да бъде с: добър двигател, неизхабена и правилно центрована ХПК, перфектна турбина и читаво охлаждане. По този начин може и да се постигнат заводските й параметри за които говориш. Но мислиш ли, че в БДЖ имат такива локомотиви :)

Вероятно има някои, но повечето са далеч от това оптимално състояние, защото не са в състояние нито да ги профилактират, нито да ги ремонтират. Когато някой не умее или няма ресурса да направи едно нещо, както трябва, би следвало да се обърне към по-компетентни от него, но БДЖ не го прави. А можеше съвсем простичко да дадат всичките си скапани и полускапани локомотиви за ремонт на Експрес сервиз, за да могат да разчитат на тях и в бъдеще. Защо не и да закупят нови локомотиви, вкл. и 55-ци от Експреса, който може да ги обгрижва своевременно при необходимост. Предполагам, че това е далеч по-евтин вариант, отколкото да се купуват вносни локомотиви, чиято поддръжка във времето също ще е проблем.
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Пет Сеп 09, 2016 1:57 pm

railfan написа: Личното ми мнение е, че гарата в Бургас по никакъв начин не отстъпва архитектурно на Русенската гара, но наистина след ремонта придоби един по-европейски вид и като цяло мястото стана по-красиво и приятно.

На теб пък силната страна явно не ти й е архитектурата и естетиката. Сградата на гарата в Бургас е много по-нова, много по-еднотипна и много по-семпла от тази на русенската гара, както отвън, така и в интериорен план. Всъщност, гарата на Русе представлява един цялостен комплекс от много сегменти и крила с различно предназначение и стилът й е неокласицизъм- в какъвто стил са и фасадите на РУ-ректорат, Дом на културата, Съдебна палата в Русе. Гарата на Бургас е като тази на Варна в общи линии. Като изключим часовника и един-два интересни купола с прясна боя, няма нищо интересно по нея - нито отвън, а още по-малко вътре. При това е в пъти по-малка от тази на Русе. Само за слепите (заслепените/ предубедените) и неосведомените гарата на Бургас би била нещо повече от тази на Русе. А сравнение Рр- Вл. Павлов в просто излишно да се прави :lol:
bdz_55-089

ПредишнаСледваща

Назад към Българските железници през погледа на медиите