БДЖ ПП загуби дело срещу Експрес Сервиз

В този раздел се публикуват и коментират всички материали от официалните медии за българските железници като целта е всички жп любители и професионалисти да са в течение на информацията, която циркулира в медийното пространство за сектора. В този раздел може да публикувате и коментирате всякакви материали от официалните български медии за българските железници. Разделът няма за цел да популяризира определени медийни публикации, а да ги потвърди, отрече, коментира и пр. от гл.т. на професионалната фактология и обективност. При по-задълбочени дискусии, които се отклоняват от конкретните коментари по даден медиен материал, модераторския екип си запазва правото да премества дискусиите в съответните специализирани категории и раздели на форума.

Re: БДЖ ПП загуби дело срещу Експрес Сервиз

Мнениеот svetlio75 » Вто Юли 26, 2016 11:42 pm

Кви земеделски суровини кви пет лева
svetlio75

Мнениеот bdz_55-089 » Вто Юли 26, 2016 11:44 pm

Говоря не за сега, а за преди доста години. Предимно зърно и някои технически култури (слънчоглед, цвекло). Вече позабравихме, че голяма част от нашите гари са обслужвали и такъв тип товари.
bdz_55-089

Мнениеот svetlio75 » Вто Юли 26, 2016 11:49 pm

Отклонихме се от темата маи.На гара Оч голямата рампа е за натоварване на продукциятя на Дунарит и заради държавният резерв.
svetlio75

Мнениеот bdz46203 » Сря Юли 27, 2016 10:29 am

Ивайлов, с цветните снимчици на базата на "експреса", няма да заблудиш хората, който знаят за какво става въпрос. За некачествените ремонти които се извършват там. Точно примера с 51-а цата който даваш, ами тя е полуумряла!! Браво за ремонта им. Ами питай бжк-айците, как всеки ден оставят влакове по повреда на локомотиви. И какви ядове берат, особено с 40-ките.
А пък в частника, няма далевери, не НЯМА Чисти са като сълзичка.....моля моля??
Ама давай Ивайлов, оплюй лошото БДЖ, давай. Това го можеш, нали? :arrow:
bdz46203

Мнениеот Saruman » Сря Юли 27, 2016 11:28 am

Модерното хале с малко модерно оборудване не прави работещите специалисти.
Аватар
Saruman

Мнениеот ivajlo_nikolov » Сря Юли 27, 2016 11:35 am

Първо, казвам се Ивайло, а не Ивайлов :D
Да, факт е, че съм объркал снимката на 51-цата на TTL, която беше за основен ремонт с тази, и съфорумеца svetlio75 ме поправи. Но е и факт, че 51-175 на TTL и е извършен основен ремонт с нови части за 15000 лв., пак според него, а аз преди около 2 години снимах там и нея и за това е станала грешката. А 40-ки и последния път имаше в сервиза, но не рекламации, а за ремонт - едната с превъртял бандаж, а на другата и бяха свалени 2 електродвигателя. Колкото до БДЖ - 29 години съм работил в нереформиран гигант - Кремиковци, и на разруха и хайдутлък съм се нагледал. Както казваше др. Живков - всеки му според възможностите. Чистачката ще се прибере вечерта с 2 парченца жичка и една крушка в джоба, шофьора - с тубе нафта, а директора - с пълно кадифено куфарче. Ако бяха реформирали БДЖ преди 15 години, както направиха другите бивши соц. страни, щеше да е за хвалене. А сега вече е късно.
Saruman написа:Модерното хале с малко модерно оборудване не прави работещите специалисти.

Но никой частник няма да тури зад това оборудване хванат от улицата или партиен секретар. Защото го е купил със свои, а не държавни пари.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот Saruman » Сря Юли 27, 2016 11:44 am

Ади бе, не съм съгласен. Работил съм в една частна фабрика, сега в друга, нали го виждам с очите си. Машини купени за по милион и нещо, с евро финансиране се управляват баш от хванати от пътя, защото за тези смешни пари които се дават няма кой да се хване!!!
Аватар
Saruman

Мнениеот ivajlo_nikolov » Сря Юли 27, 2016 12:04 pm

Saruman написа:Ади бе, не съм съгласен. Работил съм в една частна фабрика, сега в друга, нали го виждам с очите си. Машини купени за по милион и нещо, с евро финансиране се управляват баш от хванати от пътя, защото за тези смешни пари които се дават няма кой да се хване!!!

Червеното ти обяснява нещата. За него, освен "дребни" подаръци се полага и назначаване на верни на партията гласоподаватели. Ти да не мислиш, че в навосъздаденото в Кремиковци и спечелилото поръчката предприятие за ремонт няма да има такива? Въпреки, че и то е "частно".
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот bdz46203 » Сря Юли 27, 2016 12:30 pm

Хайде бе, Ти в Китай само на частни влакове си се возил .... Хайде стига с това колко бил добре частника. Що не отидеш до Италия да се повозиш, да те срещне някое ДМВ.
Пристрастията към"експреса" стават очевадни. Може да опъваш някоя друга стотинка за реклама, ама нас това не ни интересува. Ние работим с факти, а те са че чстника е шменти.
bdz46203

Мнениеот ivajlo_nikolov » Сря Юли 27, 2016 1:40 pm

В Италия не съм очарован от транспорта. От летище Чампино до гара Чампино с бус, от там до Ц.гара Термини - с ЕМВ /малко старичко/ и там до Фиумичино - с директно ЕМВ, може би с 200. Май бяха на различни оператори. Ако не бяха ме уплашили с римските задръствания, щях да си пътувам Чампино - Термини с бус. В Германия съм пътувал с DB-IC, DB-ICE, общински и частни. Във Франция - с RER. От летище Шарл де Гол до хотел Мериден в центъра на Париж /Площада на Инвалидите/ - с директен влак. И не - нямам пристрастия конкретно към Експреса, а към всичко ново. И отвращение от държавата като собственик, освен на национална инфраструктура. И пак повтарям - нямам нищо против БДЖ-Кончар, а към тези, които го вкараха в разни схеми и сега ще го съсипят. Ръководителите на съсобственика му - БДЖ.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот Driver » Сря Юли 27, 2016 3:54 pm

ДО 46-203 Посочи една дата от сводката с нередностите кадето пише че вл.номер еди койси на БЖК с лок.40-....остави лака по повреда на локомотива май неси наясно с много неща от железницата и пишеш първосигнално
Driver

Мнениеот bdz_55-089 » Сря Юли 27, 2016 8:51 pm

Saruman написа:Модерното хале с малко модерно оборудване не прави работещите специалисти.

Да, защото те са се изградили като специалисти в бранша много преди Експрес сервиз да бъде построен, но е много положителен фактът, че днес техните познания и опит могат да бъдат използвани тъкмо там. Така опитът, иновациите и модерността си дават среща с очакван успех.
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Сря Юли 27, 2016 9:03 pm

Големият въпрос не е в това дали собственика е държава или частник, защото и единият, и другият могат да бъдат много успешни или много катастрофални и примери в това отношение ви се дадоха много. У нас обаче ситуацията е толкова прогнила и пропаднала, че е изключително съмнително доколко разсипана и корумпирана държава като нашата с подобни управленци начело може да бъде какъвто и да е стопанин на нещо, камо ли на такъв сериозен сектор като жп-то, камо ли пък и успешно. От друга страна, в случая с Експрес сервиз не става въпрос за поредната случайна новоизлюпена частна фирмичка, а за нещо далеч по-голямо, по-сериозно и по-доказано, нещо стъпило на база на дългогодишни традиции, много опит и познания и много модерно оборудване и най-важното- с голям ентусиазъм и сериозна заинтересованост, а не като в БДЖ и НКЖИ- да се влачат по течението на принципа "куче влачи, диря няма" и "керванът си върви, кучетата си лаят". А за недоволните от заплащането и често сменящи професионалното си поприще, само ще ги приканя да се запитат, а те достойни ли са по-голямо заплащане, наистина ли притежават достатъчно познания и опит, защото всички знаем що за "инженери" се пръкват сега по разните провинциални у-тети, включая и Русенския (за мое съжаление, ама трябва да го призная), дето им се подаряват дипломи с преписани курсови работи и магистърски тези, айде моля ти се!
bdz_55-089

Мнениеот Florian » Чет Юли 28, 2016 12:00 pm

Това по принцип е така, въпреки че не важи за нас, но още по-вярно е, че истински специалист и професионалист никога не би работил в олющена и изгнила сграда с течащ покрив. Ако един човек е много добър в професията си и се цени като човек и специалист, той никога няма да направи компромис със себе си и да работи в мърлявата сграда на което и да е БДЖ депо, с инструментите на БДЖ, оборудването от 70-те, кранове с кранистки, 5см кал по пода, избити прозорци, с началниците на БДЖ и със съмнителните практики там.
Още нещо - знам долу-горе каква бройка хора напуснаха депо Русе, за да работят при нас. Вчера назначихме още 2. Сигурно сменят компанията, защото много им харесва БДЖ? :lol:

А колкото за 40-00 серия на БЖК - отново ви съветвам да питата Driver, който ще ви каже какви са реалностите и дефектите по тези локомотиви. От тук пишещите, в нашия завод съм виждал наживо само Ивайло и Driver и мисля, че те имат по-реална представа - не е ли така?
Florian

Мнениеот Saruman » Чет Юли 28, 2016 12:48 pm

Друг е въпроса какви специалисти останаха в България на това смешно заплащане. Истинските специалисти отдавна спасиха далеч от България.
Аватар
Saruman

Мнениеот Driver » Чет Юли 28, 2016 1:20 pm

Ако си специалист в дадена професия и тук има добро заплащане .Япитайте стругар който работи на стругове с цпо какво възнаграждение взима .А майстор заварчик на който заварката след като се снима и няма дефекти колко взима .Такива хора не мислят за чужбина и аз отдавна спрях да мисля за чужбина макар че два пъти съм ходил да бачкам на вън.
Driver

Мнениеот bdz46203 » Чет Юли 28, 2016 7:29 pm

Driver написа:ДО 46-203 Посочи една дата от сводката с нередностите кадето пише че вл.номер еди койси на БЖК с лок.40-....остави лака по повреда на локомотива май неси наясно с много неща от железницата и пишеш първосигнално

Спокойно бе, разбрах, че си БЖК-аец, отишъл за някоя стотинка повече.
Не ме карай да ти вадя от нередностите ежедневните сводки за проблеми по вашите локомотиви. Хайде няма нужда да си вадим кирливите ризи.
А пък колко има неотразени и потулени.... Хайде.. много добре знам. ;)
Добре, че накачулвате по 3, 4 , 5 локомотива на влак, че да може да стигне някак. :D
bdz46203

Мнениеот plastikat » Чет Юли 28, 2016 7:54 pm

bdz46203 написа:
Driver написа:ДО 46-203 Посочи една дата от сводката с нередностите кадето пише че вл.номер еди койси на БЖК с лок.40-....остави лака по повреда на локомотива май неси наясно с много неща от железницата и пишеш първосигнално

Спокойно бе, разбрах, че си БЖК-аец, отишъл за някоя стотинка повече.
Не ме карай да ти вадя от нередностите ежедневните сводки за проблеми по вашите локомотиви. Хайде няма нужда да си вадим кирливите ризи.
А пък колко има неотразени и потулени.... Хайде.. много добре знам. ;)
Добре, че накачулвате по 3, 4 , 5 локомотива на влак, че да може да стигне някак. :D

Бдж пък накичват по няколко автобуса......Кичете и вие локомотиви като сте голяма работа :idea:
Аватар
plastikat

Мнениеот 07 » Чет Юли 28, 2016 8:05 pm

bdz46203 написа:Спокойно бе, разбрах, че си БЖК-аец, отишъл за някоя стотинка повече.
. :D

Нали все рИвете че заплатите са ниски, защо не отидете и вие за някой лев повече? Или май не вземат всички :mrgreen:
07

Мнениеот ivajlo_nikolov » Чет Юли 28, 2016 8:32 pm

То на на най-великия превозвач в света - БДЖ всички са му виновни, персонала му е най-велик и можещ /изключая злите директори/, защитника им говори само с факти, но реалните факти са: Максималната средна скорост на бърз влак на БДЖ-ПП е 74 км/ч, докато в Бангладеш имат такъв с 88 км/ч, климатизирания ПС на БДЖ-ПП е под 10% а във Виетнам е около 50% и не климатизирания се води 3-та класа, средната възраст на ПС /лок. и вагони/ в БДЖ-ПП е 38 години а в Ангола е 15, максималната скорост на влак в Тайланд /1000мм. междурелсие/ е 175 км/ч а на влак на БДЖІ-ПП -135 км/ч - и то на пътнически, общата средна скорост на влаковете на БДЖ-ПП е 38 км/ч, а Китай вече държи световния рекорд със средна скорост на влаковете /CR+CRH/ над 100 км/ч - 102 км/ч.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Българските железници през погледа на медиите